Kortermaja Põlvas

GTUN1054

Objekti iseloomustus

Eesti esimene CLT-st kortermaja.

Kortermajas on maksimaalselt ära kasutatud konstruktiivsete elementidena CLT-d (välis- ja siseseinad, vahelaed ja katuslagi). Kandvad välisseinad on 120 mm ning korruste vahelised vahelaepaneelid on 160 mm.

CLT-st on lahendatud ka trepikodades mademed ja trepimarsid, samuti liftišaht. Korterite vahelised kandvad seinad ning kortereid ja trepikoda eraldavad seinad on topelt CLT-st, mille vahel on helitakistav isolatsioonivill. Kuna korrusmajade puhul on eriti oluline tähelepanu heli- ja sammumüralevikul, siis sammumüra elimineerimiseks on kasutatud põranda ja seinte omavahelistes ühendustes spetsiaalseid elastseid sammumüra linte ning põrandakihtides on kasutatud vajalikku süsteemlahendust, et oleks tagatud vastavus normikohastele sammumüra nõuetele.

Kortermajas on 50% CLT-st nähtav ja eksponeeritud siseseintes.

Kortermajas on neli korrust ja 14 korterit, millest kaks on suurte terrassidega penthouse’id. Hoone arhitektuurse vormiga on taotletud lihtsust ja funktsionaalsust. Kortermaja fassaad on kaetud puitlaudisega ning samuti ilmestavad keskkonda igas korteris paiknevad rõdud, mille paigutusel on arvestatud nii korterite ruumi vajadustega kui üleüldise maja arhitektuurse vormiliigendusega.

Objekti üldinfo

Kategooria
AsukohtAasa 5a/1, Põlva
Valmimisaasta2022
ArhitektidTork Arhitektid OÜ / Lembit Tork, Kristo Põlluaas
PeatöövõtjaDorpat Ehitus OÜ

Kirjuta meile