Ettevõttest

Juhtiv puitkonstruktsioonide tootja Baltikumis

Peetri Puit on pereettevõte, millele panid 2000. aastal aluse Peeter ja Aime Peedomaa. Väikesest viie töötajaga Põlvamaa puidutööstusest on tänaseks kasvanud üks Baltikumi suurim puitkonstruktsioonide tootja, brändinimega ARCWOOD.

Oleme spetsialiseerunud CLT, liimpuitkonstruktsioonide ning sõrmjätkatud konstruktsioonpuidu tootmisele. Projekteerime, toodame ja paigaldame innovaatilisi ja jätkusuutlikke ehituslahendusi avalikele hoonetele, büroohoonetele, elamutele ja korterelamutele, tööstus- ja ärihoonetele, spordirajatistele jt hoonetele.

Sinu partner projekti igas etapis

Oleme sinu hea ja professionaalne partner projekteerimisest kuni paigalduseni. Mõtleme kaasa, aitame leida parimaid lahendusi ja viime need ka ellu.

Meie kirg ja eriline tugevus seisneb põnevate eriprojektide elluviimises. Anna meile sellest teada ja mõtleme koos lahenduse välja.

Kvaliteet kõiges, mida me teeme

Panustame kvaliteeti ning ei tee selle arvelt järeleandmisi. Meie toodete materjal pärineb säästvalt majandatavatest metsadest ja need valmivad tipptehnoloogia abil kõiki tänapäevaseid tootmis- ja ehitusstandardeid järgides. Ja nii nagu meie tooted on kvaliteedimärgiga, on ka seda meie kokkulepped ja lubadused. Neile saab kindel olla.

Keerukatest ideedest saavad toimivad lahendused

Massiivpuidul on lõputult kasutusvõimalusi. Kui sa oled arhitekt, siis lase julgelt oma fantaasia lendu, meie viime sinu ideed ellu. CNC-arvjuhitavatel masinatel valmistame mis tahes kujuga ja kuni 36 meetri pikkuseid liimpuittalasid, pannes erilist rõhku detailidele ja täpsusele.

Keskkonnasõbralikud lahendused

Oleme uhked, et aitame kujundada arhitektuuri, mis on teistmoodi ja samas läbinisti keskkonnasõbralik.
Paneme suurt rõhku jätkusuutlikule majandamisele.

Meie tootmine vastab kõrgetele kvaliteedi- ja ohutusstandarditele, mida auditeeritakse nii ettevõtte siseselt kui ka väliste rahvusvaheliste akrediteerimislaborite poolt.

Paindlikkus ja võimekus toota vastavalt eritellimustele

Terviklahendused projekteerimisest paigalduseni

Kõrgtehnoloogiline CNC-masinapark võimaldab tippkvaliteeti

Sertifikaadid ja vastavus standarditele

Tähtajalised tarned: Arcwood tunneb kella

Paindlikkus ja võimekus toota vastavalt eritellimustele

Terviklahendused projekteerimisest paigalduseni

Kõrgtehnoloogiline CNC-masinapark võimaldab tippkvaliteeti

Sertifikaadid ja vastavus standarditele

Tähtajalised tarned: Arcwood tunneb kella

Meie ajalugu

ARCWOOD, toonase nimega Peetri Puit, alustas 5 töötajaga tootmistegevust. Algselt oli meil sõrmjätkuliin, höövellaastul töötav katlamaja ja 160 mᶟ puidukuivatikompleks. Tootmistegevust alustame sõrmjätkatud konstruktsioonpuidu tootmisega, mille ekspordime 100% Saksamaale.

Paigaldame liimpuitalade valmistamise pressi, mis võimaldab ettevõttel alustada kuni 14 m liimpuitkonstruktsioonide ja DUO-talade tootmist. Ettevõtte töötajate hulk on aastaga kasvanud neljakordseks ehk 20 peale.

Lisandub 150 mᶟ kuivatuskamber. Töötajate arv kasvab 28-le.

Jätkame ettevõtte arengusuundade arendamisega. Renoveerime olemasoleva tootmishoone ning teeme juurdeehituse, mille tulemusel saame lisaks 270 m² tootmispinda. See võimaldab meil hakata valmistama kuni 29,5 m pikkusi liimpuitkonstruktsioone. Ettevõttes töötab nüüd juba 33 töötajat.

Jätkame infrastruktuuri väljaarendamist ja ehitame juurde ca 9000 m² laopinda.

Paigaldame uue sõrmjätkuliini ja uuendame tehnoloogilist liini ning suurendame tehnoloogilist võimekust.

Valmib tootmishoone juurdeehitus, mille tulemusel saame lisaks u 600 m² tootmispinda.

Paigaldame oma esimese CNC-töötlemiskeskuse, mis tagab detailide töötlusel maksimaaltäpsuse. CNC-seade võimaldab töödelda liimpuidudetaile, millel pikkust kuni 24 m ja laiust 2,6 m.

Paigaldame tehasesse suuremõõtmelise talahöövli, mis annab võimaluse töödelda ja hööveldada kuni 2,3 m laiusi liimpuittalasid, paneele ja painutatud erikonstruktsioone.

 

 

Peetri Puidu kaubamärk nimetatakse ümber Arcwoodiks. Hoidmaks sidet juba klientide poolt hinnatud Peetri puiduga, kõlab uus nimi uhkelt: Arcwood by Peetri Puit.

Arcwood on läbi aegade investeerinud kvaliteeti ja inimestesse. Meie eesmärk on pakkuda oma klientidele parimat ja usaldusväärseimat lahendust. Meie peamine konkurentsieelis on paindlikkus – toodame teile efektiivselt nii standardmõõtudes liimpuitu kui ka keerulisi erilahendusi.

Alustame CLT tootmisega, mis on täiesti uus ja innovaatiline toode nii Balti riikides kui ka Skandinaavias.

Ehitame uue tootmishoone (8500 m2) ja uue büroo (700 m2), mis on projekteeritud meie enda inseneride poolt.

 

Teostame investeeringud CLT tootmisvõimekuse tõstmiseks, ehitades juurde 6200 m2 täiendavat tootmispinda ja paigaldame täisautomaatse CLT toomisliini.

Jätkuvad täiendavate investeeringu plaanide ettevalmistused perioodiks 2023-2025.a.

Arcwood tunnustati “Aasta Pereettevõtte” tiitliga.

 

2002
2003
2004
2005
2006
2007
2010
2011
2012
2014
2016
2020
2022

ARCWOOD tooted on jõudnud Euroopasse ja ka Aasiasse

Meie tooted on jõudnud edukalt nii Euroopasse kui ka kaugematesse Aasia sihtkohtadesse nagu Maldiivid, Lõuna-Korea, Bangladesh ja Sri Lanka, kinnitades meie ettevõtte võimekust rahvusvahelises konkurentsis.

  • Arcwoodi tootmine
  • Kuhu meie toodang on jõudnud

Meile omistatud tunnustused

Ettevõtluse auhind 2022:

Aasta pereettevõte

Aasta Tehasemaja 2019:

Parim puidukasutus

Aasta Tehasemaja 2019:

Parim avalik hoone

Eesti Aasta Puitehitis 2016:

Üldvõitja

Ettevõtluse auhind 2022:

Aasta pereettevõte

Aasta Tehasemaja 2019:

Parim puidukasutus

Aasta Tehasemaja 2019:

Parim avalik hoone

Eesti Aasta Puitehitis 2016:

Üldvõitja

Tule meile tööle

ARCWOOD`i projektid on alati põnevad ja kolleegid toredad. Meie ettevõte pakub stabiilset ja pikaajalist töösuhet ning kaasaegset töökeskkonda, kuhu ootame teotahtelisi ja meeskonnatööd hindavaid inimesi.

Kui oled huvitatud ARCWOOD`is töötamisest, kuid hetkel Sinu profiiliga sobivat tööpakkumist ei ole, anna meile on töösoovist teada aadressil cv@arcwood.ee. Võtame Sinuga ühendust, kui Sulle sobiva ametikoha leiame.

Kuuluvus

Puit – keskkonnasõbralik ja jätkusuutlik

Majandame ise jätkusuutlikult ning pakume seda võimalust ka oma klientidele. Puit on kõige keskkonnasõbralikum ehitusmaterjal, mille heade omadustega on raske võistelda.