Katus on hoone iga

 

Täna peeti pidulikult Peetri Puit OÜ-le kuuluva Arcwoodi liimpuidutehase sarikapidu. Valmivalt tehasehoonelt võtsid pärja maha Peeter Peedoma (Peetri Puit OÜ juhatuse esimees) ja Aivar Midri (peatöövõtja ehitusfirma OÜ Vilcon, projektijuht).
Põlva vallavanem Georg Pelisaar tänas kõiki, kes olid uue tehasehoone ehitamisega seotud ja rõhus loodava tehase tähtsusele kohalikus perspektiivis.

Uude hoonesse on kavandatud üle 8000 m2 tootmispinda koos kaasaegse sisseseadega nii liimpuidu kui ristkihtliimpuidu (CLT) valmistamiseks. Uude, lõplikult 27.07.2016 valmivasse kompleksi investeeritakse ligikaudu 10 miljonit eurot.
Investeeringu tõukeks sai inseneripuidu mahu kasv nii Eestis kui eksporditurgudel. CLT kasutamine on Kesk-Euroopas plahvatuslikult kasvanud, sealt on see levimas ka Skandinaaviasse ja Eestisse. Esimesed meil uudse CLT kasutamisel põhinevad projektid on juba töös.
Uus tehas annab tööd kuni 20-le inimesele ning see võimaldab tänast tootmismahtu kolmekordistada. Suur panus on tehtud automatiseerimisele ja innovaatiliste lahenduste kasutamisele tootmisprotsessis. Hoone projekteeris Kadarik Tüür Arhitektid OÜ.

Kuidas ehitada katust õigesti saate lugeda siit:  http://www.puuinfo.ee/artiklid/pdf/katus_on_iga_maja.pdf